0

Doğum Günü Mesajları

Doğum günü kutlamalarının tarihi çok eskilere dayanır. Bu kutlamalar ilk olarak MÖ 3000’li yıllarda firavunun doğum gününün kutlanması ile ilahi bir ritüel olarak başlasa da zaman içerisinde kişiselleştirilen ve tüm insanlığa yayılan kutlamalar halini almıştır. İlahi dinlerde, inanışlarda ilahi kişilerin ya da karakterlerin doğum günlerinin kutlanmasına oldukça sık rastlanmaktadır. Bu kadar çok dini inanışın arasında fani olarak doğum günü kutlayan ilk insan ise tarihi veriler ışığında Kleopatra olarak karşımıza çıkar. Konuklarına güzel hediyeler dağıtan, sevgilisi ile bu günü kutlayan güzelliği ile ünlü Kleopatra günümüze kadar gelen bu kutlamaların başlangıcını yapmıştır.

Kutlamak İçin Bir Çift Söz Yeter

Doğum günü kutlamak pek çok insan için özel bir ritüeldir ve değerlidir. Dünyanın yeterince büyük olması bazen insanların yan yana olmasına izin vermezken dünyanın aynı zamanda yeterince küçük olması iyi dileklerin insanlara kolayca ulaştırılmasına imkan tanımaktadır. Sevdiklerinize farklı yollarla gönderebileceğiniz doğum günü mesajları aracılığı ile onların yanında olamasanız bile yüzlerinin gülmesini sağlayabilirsiniz. İnsanların düşünüldüklerini bilmesi, hatırlanmaları çok önemlidir. Sevdiğiniz insanları ne kadar çok severseniz sevin en özel günlerinde bir çift güzel söz ile kalplerini ısıtabilirsiniz. Kısa ya da uzun doğum günü mesajları gönderirken önemli olanın sevdiklerinize karşı kalpten hissettiğiniz duygular olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız. Büyük kutlamalar, pahalı hediyeler ve ağzı açık bırakan sürprizler yapmayı herkes ister ancak bazen güzel bir tebessüm için bir çift söz yeter.

Doğum Günü Mesajları ile Gülümsetin

Uzak ya da yakın fark etmeksizin sevdiklerinize sözlü olarak ifade edemediğiniz her şeyi doğum günü mesajları ile ifade edebilirsiniz. Sevgilinize göndereceğiniz sürpriz doğum günü hediyesine ya da çiçeğine ekleyeceğiniz doğum günü kutlama mesajları ile hediyenizin anlamına anlam katabilirsiniz. Nasihatlerinizi, esprilerinizi ya da iyi dileklerinizi ifade etmenizi sağlayacak uzun ya da kısa doğum günü mesajları ile doğum günü kutlamanızda sevdiklerinizi gülümsetebilirsiniz. Yaratıcı olmadığını düşünmek, edebi yönünün zayıf olduğunu öne sürmek en güzel doğum günü mesajları arasından sizin duygularınızı en iyi ifade edeni seçmenize engel olmaz. Niceyaslara.com’da yer alan ve her yaştan insanın doğum gününe uygun romantik, eğlenceli, duygusal veya nasihat dolu doğum günü kutlama mesajları arasında istediğiniz mesajı seçebilirsiniz.