0

Pasta Siparişi Verirken Dikkat Edilmesi GerekenlerÖzel olarak pasta siparişi vermek isteyen kişiler farklı fiyatlandırmalar ve özellikler bir araya geldiğinde karar vermekte zorlanabiliyorlar. Fiyatı, malzemesi, tasarımı derken insanların seçim yapması zorlaşıyor. Karar verme sürecinin zorlaşması kişilerin hayal ettikleri pastaları yaptırırken zorluk yaşamalarına neden olduğu için de doğum günü pastası seçimi gerektiğinden daha fazla vakit alabiliyor.

Pasta Fiyatları Nasıl Değerlendirilir?

Evde pasta yapan kişiler ya da pastaneler fark etmeksizin farklı fiyatlandırmalar tercih edebiliyorlar. Pasta fiyatları ile ilgili araştırma yaparken dikkat edilmesi gereken kilogram fiyatıdır. Ancak pasta fiyatları üzerine araştırma yapanlar kilogram, dilim ya da paket fiyatı gibi farklı fiyatlandırmalar ile karşılaşabiliyor. Farklı birimler üzerinden fiyatlandırma alınınca kafa karışıklığının ortaya çıkması da kaçınılmaz oluyor. Bu durumun önüne geçmek için; örneğin dilim fiyatı veren bir işletmeden; dilimlerin kaç gram olduğu bilgisi istenebilir. Büyük ya da küçük dilim üzerinden fiyat verilmesi de yeterli olmayacağı için yine gram üzerinden gidilmesi karışıklığı giderebilir. 15 kişilik pasta gibi paket fiyatı yerine de yine ağırlık bilgisi istemek daha doğru bir karşılaştırma yapmak için önemli.

Örneğin yukarıda görülen Liva pastanesinin örümcek adam doğum günü pastası minimum 10 kişilik sipariş verilebiliyor. Ama dilim gramajı gerçekten yüksek ve dilim başına yaklaşık 175 gram geliyor. Bu da 140 TL ödeyerek sahip olduğunuz bu örümcek adam pastası için; 1,75 kg ağırlığında bir pasta aldığınız anlamına geliyor. Tabi şeker hamurunun varlığı bu özel doğum günü pastasını klasik bir pastaya göre daha ağır yapan en önemli sebep haline geliyor.

Malzeme ve Ayrıntı Arttıkça Pasta Fiyatları da Artıyor

Keskin kenarlı pastalar olarak bilinen pasta çeşitleri daha fazla malzeme içerdiğinden dolayı daha maliyetli oluyor. Şeker hamuru gibi malzemeler ağırlık ve işçilik gibi iki ayrı alanda maliyetleri arttırdığı için şeker hamuru ile tasarlanan pastalar standart pastaların bir buçuk katı bir maliyetle satışa sunuluyor. Şeker hamurunun yanında modelleme ve oyuncak kullanılan pastalara bu malzemelerin de maliyeti ekleniyor.

Örneğin özellikle erkek çocukların baş tacı olan superman, batman ve örümcek adam gibi en önemli süper kahramanların hepsini bir arada barındıran bu özel pasta için minimum 170 TL tutarında bir parayı gözden çıkarmak gerekiyor.

Kalite ve Hijyenden Ödün Vermeyin

İstediğiniz yaş pasta modelleri arasında tercih yaparken fiyat kadar başka önemli unsurları da göz ardı etmemek gerekiyor. Malzeme kalitesi, lezzet ve hijyen fiyatla beraber mutlaka özenle dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer alıyor. Bunların içinde fiyata en çok etki eden faktör ise hijyen oluyor. Sarf malzemelerinin kalitesi ve gideri hijyen şartlarına önem veren satıcılarda daha yüksek olduğundan dolayı bu giderler fiyatlara yansıyor.

Fiyat alırken dikkat edilmesi gereken detaylar üzerinde durarak yaş pasta ya da doğum günü pastası siparişi vermek hem sağlık açısından hem de ödenen paranın karşılığının alınması açısından gerçekten çok önemli. Niceyaslara.com pek çok pasta üreticisini bir araya getiriyor ve özel tasarım pastalar için en doğru seçeneği bulmanızı sağlıyor. Site üzerinden iletişime geçilen ve pasta siparişi verilen her pasta üreticisi için üyelerine yorum yapma ve değerlendirme hakkı sunan Nice Yaşlara üretici havuzunda sadece işin ehli olan kişilere yer vermeyi hedefliyor.