0

Unutulmaması Gereken Bebek Doğum Günü Pastası Temel İpuçları

Bebeğinizin sağlığı açısından, ilk yaş doğum günü partisinde; bir misafirler ve bir de bebek için olmak üzere iki pasta olması uygundur. Bebeğiniz için hazırlanan pasta alerjik reaksiyonlara sebep olacak gıdalar içermemelidir. Özellikle henüz yumurta yememiş bebekler için normal bir 1 yaş doğum günü pastası yapımından kaçınılmalıdır.

Bebek Pastaları İçerik Seçimi

Eğer bebeğinizin önceden yediği ve sıkıntı yaşamadığı herhangi bir pasta var ise, misafirlere ve bebeğinize 1 yaş doğum gününde direk aynı pastayı sunmanızda sakınca yoktur. Fakat bebekler genelde alerjik yapılara sahiptir ve yiyeceklerin bebeklere tanıtımı yavaş ilerleyen bir süreçtir.

Bu sebeple, henüz yaşı küçük ve bir çok yiyecek denememiş (özellikle yumurta) bebekler için özel yapım pastalar tercih edebilirsiniz. Bir çok pastaneden şekersiz havuç keki veya elma, muz gibi meyvelerle yapılmış kek içeren 1 yaş doğum günü pastası çeşitlerini güvenle alabilirsiniz.

1 Yaş Doğum Günü Konsepti Pastaları

Tabi ki, bu sağlıklı pastaların siparişini verirken, pastaneye, bebeğinizin sevdiği karakterleri kullanarak harika bir tema yaratmalarını söylemeyi unutmamak gerekiyor. Bebeğiniz pastada minnie ve micky mouse karakterleri gördüğünde ya da arabalar gördüğünde yaşadığı heyecanı sağlıklı ve güzel bir tatla birleşince değmeyin sizin keyfinize…

Ya da büyük boy özel tasarım 1 yaş pastaları yerine tüm misafirlerinize dağıtacağınız minik karakterlerden oluşan bebek doğum günü pastaları da hem doğum gününü farklı kılacak, hem de davetlilerinizin kendisini çok özel hissetmesine sebep olacak. Aynı zamanda bu yöntem ile, bebeğiniz için hazırlanan pasta ile misafirleriniz için hazırlanan doğum günü pastalarının içeriğini ayrı tutmak da mümkün olacak. Tabi doğum gününe gelen davetli sayısı arttıkça, bu tek kişilik pastaların biraz maliyetli olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Tekrar hatırlatmak gerekirse; bu şeker hamurlu tasarım 1 yaş pastası seçimi yapılırken; mutlaka içeriği kendinizin belirleyebildiğinden emin olmanızı tavsiye ediyoruz. Örneğin buradan aşağıdaki doğum günü pastasının siparişini verirken tam 17 farklı içerik çeşidinden birini seçerek bebeğinizin pastasını sağlıklı bir tercihe dönüştürebilirsiniz.

Doğum Günü Mumlarına Dikkat

Son olarak; hiç bir doğum günü pastası bir mum olmadan tamam olmaz ama mumların tehlikeli olduğu da unutulmamalıdır. Belki de 1 yaş doğum gününden önce bebeğinizle önden bir kaç deneme yapmak, ufak da olsa bir çok tehlikeyi önleyecektir.

Beraberce sağlıklı ve mutlu bir hayat geçirmeniz dileğiyle.