0

Bebekler için Uygun ve Faydalı Hediye Nasıl Seçilir

Herkes bilir ki, bebekler parlak renkleri, eğlenceli sesleri, müziği, parlak ışıkları ve bunu gibi diğer bir çok anne babayı rahatsız eden şeyi çok severler ve daha çok doğum günü hediyesi olarak bu tarz seçimler yaparlar. Ama, aslında anne babaların da seveceği ve aynı zamanda bebeğin de isteklerini karşılayacağı bazı hediyeler almak mümkündür.

En iyi yöntem, bebeğin anne babasına sormaktır. Bebeğinin televizyon izlemesini istemeyen anne babalar için, Einstein diskleri almak her zaman iyi bir fikir olmayabilir. Veya geç saatlere kadar çalışan ebeveynlere gürültülü oyuncaklar götürmek onları çileden çıkarabilir. Dans eden, hareketli veya şarkı söyleyen oyuncakları verirken ise dikkatli olunmalıdır çünkü bebekler bazen bu tür oyuncaklardan korkabilir.

Bazı aileler bebeklerine klasik müzik dinletmeyi severler. Bu durumda, binlerce seçenek önünüzde belirir. Önemli olan koleksiyonlarında olmayan bir tane hediye edebilmektir.

Bebeğe nasıl giyinmesi gerektiğini gösteren veya vücudunun parçalarını öğreten akıllı oyuncaklar almak da iyi bir seçenek olabilir. Parçalara sahip oyuncakları alırken, çok küçük parçalar içermemesine dikkat edilmelidir. Aksi takdirde bebek için tehlikeli olabilir.

Diğer bir seçenek bebeğe kehribar kolye almak olabilir. Bu kolyelerin şifalı olduğu ve bebeğin diş çıkarırken yaşadığı acı ve kaşıntıya iyi geldiği söylenir. Bu kolyenin boyutu çocuğun boynundan kaymayacak derecede küçük ama onu sıkmayacak derecede de büyük olmalıdır çünkü hemen hemen her zaman bebek bu kolyeyle dolaşır. Bir çok aile daha küçükken bu kolyeleri kullanmaya başlar ve genelde de bebeğin bunu ısırmak veya koparmak gibi bir harekette bulunduğuna dair bir problemden söz edilmemiştir.

Bazı zamanlarda, kalpten gelen bir hediye diğer bir çok hediyenin önüne geçebilir. Örme patik ve şapkalar, el yapımı bebek giysileri, el yapımı aile oyuncakları gibi.. Eğer kendiniz örgü bilmiyorsanız, sizin için bunu yapabilecek birini bulabilir veya başka bir seçeneği tercih edebilirsiniz.

Bir bebek için ne almaya karar verdiğinizden bağımsız olarak, onun için uzun vadede faydalı olmasına özen gösterin. Sadece oyalama için alınan bir oyuncak çok çabuk bir kenara koyulabilirken, bebeğin gelişimine katkıda bulunacak bir oyuncak tekrar tekrar kullanılabilir.