0

Arkadaşlarınızın Doğum Günlerinde Özel Hissetmesini Nasıl Sağlarsınız

Arkadaşlarınıza doğum günlerinde özel hissettirmek gerçekten çok önemli ve bunu yapmak için bir çok yol mevcut. İşte onlara kendilerini özel hissettirecek ufak ama etkili yollar:

Yüksek sesle ‘İyi ki Doğdun!’ demenin bir yolunu bul! Özellikle de arkadaşın yakınında değilse.. Geleneksel bir hareket yaparak kart göndermek harika olurdu belki ama kartın zamanında gitmeme olasılığı çok yüksek. Hem bizzat yapılan sesli bir kutlama, arkadaşının gerçekten önemli ve özel hissetmesi için birebir.

Alternatif bir yol olarak, senin veya arkadaşının meşgul olduğu durumlarda günün erken saatlerinde gönderilen bir mesaj veya sosyal medya kanallarında oluşturulan bir duvar yazısı da işe yarayabilir ama herkes bilir ki direk gönderilen bir mesaj arkadaşına daha özel hissettirecektir.

Peki arkadaşın sürprizleri seviyor mu? Eğer cevabın evet ise sürpriz partiler tam da bunun için diyebilirsin. Tabi her ne kadar eğlenceli dolu bir seçim olarak gözükse de sürpriz olayını sadece partiye bağlamamak gerekli çünkü buradaki en büyük tehlike arkadaşının o gün parti modunda olmaması olabilir. Bu yüzden onu bir partiye katılmaya zorlamak yerine, alternatif olarak daha küçük ve kişisel sürprizleri deneyebilirsin. Mesela arkadaşının iş yerine ufak bir doğum günü pastası göndermek veya cebine ya da çantasına gizlice bir hediye koymak onun yüzünü gülümsetebilir. Diğer bir alternatif ise, eğer vaktin varsa ve arkadaşın oyunları seviyorsa, onu sonunda harika bir sürprize götüren bir kurgu yaratabilir ve onu hem eğlendirip hem de sevindirebilirsin.

Hediyeler yakın arkadaşlar için genellikle en iyi seçenek ama bazen hediye almak da garip durumlar yaratabiliyor. Örneğin arkadaşın sana doğum gününde hediye alamadıysa kendini mahcup hissedebiliyor. Cüzdanı çok yormayan bir çok hediye seçeneği ise mevcut. Öncelikle, her zaman basit bir kart veya ev yapımı bir hediye verebilirsin. Diğer harika bir fikir ise renkli bir cupcake veya lezzetli çikolatalar pişirip götürmek. Ve en özel fikre gelirsek; eğer yazmakta iddialıysan bir şiir yazıp götürmek ve hatta okumak ‘İyi ki doğdun’ demeyi çok anlamlı kılarak diğer tüm hediyelerin önüne geçebilir!

Sonuncusu ve en önemlisi olarak, arkadaşınıza kendini her zaman özel hissetmesini sağlayacak olanın samimi bir kucaklama olduğunu unutmayın. Her zaman samimiyet ve iyi dilekler tüm maddi hediyelerin önüne geçer.